Avustralya Vize İşlemleri 2018

Avustralya Vize İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Avustralya vize işlemleri 2018 yılı itibariyle ihtiyacınız olan vize tipi Avustralya’ya yapacağınız seyahatin amacına bağlıdır. Eğer Avustralya’da arkadaşınız ya da akrabanız var ise aile & arkadaş ziyareti vizesine, bir iş toplantısına davetli iseniz ya da sektörel fuara katılacaksanız ticari vizeye, sadece gezi amaçlı seyahat edecekseniz turistik vize başvurusu yapmanız gerekir.

Avustralya Konsolosluğu kararlarına göre Avustralya vize işlemleri 2018 yılında vize randevusuna şahsen başvuruya gelmenizi ve parmak izi vermeniz gerekmektedir. Başvuru sahipleri kişisel durumlarına uygun gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapabilirler. Avustralya vize işlemlerinde seyahat amacınıza uygun evrak hazırlığı önemlidir.

Örneğin Avustralya aile ve arkadaş ziyaret vizesi alabilmeniz için sizi davet eden Avustralya’daki tanıdığınız ya da akrabanızdan davetiye almanız gerekmektedir. Davetiyenin orijinal olması zorunlu değildir. Mail ya da faxla gönderebilir. Davetiye, davetiye gönderilen kişinin bilgilerini, gidiş amacını, davetiye gönderinin açık adresi ve telefon bilgilerini içermesi gerekmektedir. Daveti gönderen kişi eğer vatandaş ise pasaportunun değil ise oturma izninin fotokopisini de sunmalıdır.

Vize işlemlerinde sunacağınız evraklar ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olmalıdır aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz. Vize başvurusunda mutlaka şahsi banka hesap dökümü geriye dönük 3 aylık olarak sunulmalıdır. Avustralya konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçede tüm masrafların kendisi tarafından karşılanacağı ve gidiş amacı mutlaka belirtilmelidir.

Turistik, ticari, özel ziyaret vize taleplerinde en az 1 adet online form doldurmanız gerekmektedir. Tüm evrakları taratıp edip yükleyerek gönderebilirsiniz. Eğer bu konuda tecrübeniz yok ise tamamen İngilizce olarak doldurmanız gereken bu formlar hakkında vize uzmanlarından destek alabilirsiniz. Evrakların taranmış halleri gönderilmekle birlikte vize randevusuna gidilmesi zorunludur.

Avustralya vizesi 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır ancak Avustralya konsolosluğu ek evrak isteme hakkını saklı tutar. Avustralya konsolosluğu ek evrak talebini size göndereceği mailde detaylı olarak belirtecektir. İstenilen evrakı en kısa sürede Avustralya başvuru yaptığınız siteden taratıp mail atmanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Başvuru Merkezinin takip edebilecekleri herhangi bir hizmeti bulunmamaktadır. Sadece Avustralya konsolosluğu vize işleminiz bittiğinde vizenizin çıkıp çıkmadığını belirten bir mail atmaktadır.

Menü
Destek Hattı